دوربین هاسلبلاد 907X ماژولار و مدیوم فرمت

شرکت هاسلبلاد سال گذشته از اولین دوربین ماژولار قطع متوسط خود با نام 907X 50C رونمایی کرد و نسخه محدودی از آن با نام کیت فرود روی ماه یا Moon-Landing kit را در اختیار عکاسان قرار داد. اکنون این شرکت اعلام کرده که سیستم دوربین عکاسی یاد شده را در قالب یک مدل استاندارد به نام هاسلبلاد 907X به بازار عرضه می کند.

این سیستم شامل خود دوربین 907X می شود که در واقع از یک لنز بسیار باریک X1D و چندین قطعه الکترونیکی تشکیل شده است و همه اینها به پشتی دیجیتالی CFV II 50C با یک سنسور ۵۰ مگاپیکسلی، نمایشگر چرخان ۳.۲ اینچی با ۲.۳۶ میلیون نقطه رنگ و سیستم ثبت سوژه متصل شده اند و در کنار منظره یاب اپتیکال دستگاه سیستمی به نسبت سبک و البته غیرعادی را ساخته اند.

سنسور این دوربین ظاهرا با حسگر به کار رفته در دوربین X1D II یکسان است؛ ابعاد آن برابر با ۴۳.۸ در ۳۲.۹ میلیمتر اعلام شده که ۶۷ درصد بزرگتر از یک سنسور فول فریم است. هاسلبلاد وعده داده که عکس های خام این دوربین اطلاعات رنگی بیشتری را نسبت به عکس های RAW چهارده بیتی مرسوم خواهند داشت.

بدنه CFV II این دوربین هم دو درگاه برای قرارگیری کارت حافظه UHS II دارد ضمن آنکه توانایی شارژ با USB-C و اتصال به وایفای نیز برای آن فراهم شده است. البته فیلمبرداری اصلی ترین ویژگی این دوربین نیست با این حال امکان ثبت ویدیوهای 2.7k با نرخ ۳۰ فریم برای آن فراهم شده است.

نکته مهم در مورد دوربین جدید هاسلبلاد همانطور که در ابتدای مطلب خواندید ماهیت ماژولار آن است. هاسلبلاد گفته است که CFV II 50C قابلیت اتصال مستقیم به دوربین های SLR قطع متوسط قدیمی با قدمت تا ۶۰ سال را دارد؛ دوربین 500C که عکس های مشهوری مانند Earthrise یا پرتره مشهوری نیل آرمسترانگ از باز آلدرین را ثبت کرد از جمله این دوربین ها محسوب می شود.

در مورد تاریخچه ی ردیاب جی پی اس بیشتر بدانید

اندروید باکس

ردیاب خودرو لندر LD-57R

 

 

پاسخ بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاربرگ سایت