دریافت مجوز فروش سنسورهای دوربین به هواوی توسط سونی

کسب و کار موبایل هواوی هفته بسیار خوبی را سپری کرده و پس از اینکه شانس استفاده دوباره از نمایشگرهای سامسونگ را به دست آورد، خبرهایی مبنی بر همکاری دوباره تولیدکنندگان چیپست با آنها منتشر شده و حالا منابع آگاه مدعی شده‌اند که سونی و Omnivision نیز فروش سنسورهای دوربین موبایل به هواوی را از سر خواهند گرفت.

یکی از نقاط قوت پرچمدارها و دیگر گوشی‌های هواوی و آنر به کیفیت بالای تصویربرداری آنها برمی‌گردد که اغلب رتبه‌های برتر سایت‌هایی نظیر dxomark را هم برایشان به ارمغان می‌ آورد. بخشی از این موفقیت ناشی از بکارگیری سنسورهای تصویر باکیفیت سونی در سری‌های P و میت بوده است.

مدیرعامل اپل عرضه محصولات جدید تا قبل از پایان ۲۰۲۰ را تایید کرد

با این حال کمپانی ژاپنی در کنار دیگر شرکت به نام حوزه دوربین یعنی Omnivision تحت فشارهای آمریکا ناچار به تعلیق همکاری با طرف چینی شدند. با این وجود سونی حاضر نبود به آسانی از درآمد میلیارد دلاری فروش سنسورهای CMOS به هواوی بگذرد و خواستار صدور مجوز همکاری با این شرکت از سوی واشنگتن شد و ظاهرا حالا آنرا دریافت کرده است.

گوشی موبایل آنر X10 لایت معرفی شد

هرچند تحریم‌های مذکور باعث شد هواوی از رتبه اول بازار موبایل به رده دوم برود اما در هفته گذشته تحولات بسیاری در مورد کسب و کار موبایل این شرکت روی داده که آنها را امیدوار به بقا در بازار موبایل می‌کند. روز گذشته فایننشال تایمز نیز به نقل از منابعی آگاه مدعی شد که مقامات وزارت بازرگانی آمریکا به تولیدکنندگان چیپست وعده داده‌اند در صورتی که از تراشه‌های آنها در کسب و کار 5G هواوی استفاده نشود، امکان همکاری با این شرکت را خواهند داشت.

ردیاب خودرو لندر

در صورتی که همه چیز طبق میل هواوی پیش رفته و شرکت‌هایی که در تامین قطعات موبایل‌های آنها نقش دارند موفق به دریافت مجوز از واشنگتن شوند، احتمالا زمزمه‌هایی که در مورد فروش برند آنر به گوش می‌رسد نیز کنار گذاشته می‌شوند.

پاسخ بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاربرگ سایت